Světlé infrazářiče PDF Tisk Email

Světlé infrazářiče pracují na principu katalytického spalování plynu plynu na povrchu keramických destiček. Tím je zaručen minimální vývin NOx. Světlé zářiče dávají při teplotě spalování cca 900-1200 °C tepelné záření v krátké vlnové délce s okamžitou dodávkou tepla na vytápěných místech. Díky tomu je pocitová teplota pracovníka v hale např. 17 °С, zatímco vzduch má teplotu pouhých 12 °С. V tom spočívá hlavní úspora energie.

Zářiče se instalují pod stropem 5 m od podlahy a výše. Hodí se především pro místní vytápění v hrubých provozech, do vyšších hal, které mají velké tepelné ztráty. Lze s nimi vytvářet samostatné ohraničené zóny vytápění.

Všeobecně

 

Při změnách výrob ve vytápěných halách jsou infrazářiče relativně mobilní a není velkým problémem je přeinstalovat v jiném rozmístění. Ve vytápěných objektech postačuje pro spolehlivé vyhřátí pracovních míst na plnou teplotu započít s vytápěním cca 15 až 30 minut před zahájením práce, což přináší významnou úsporu energie.

Hlavní výhody

Dobrá regulovatelnost, možnost zónového vytápění, nízké náklady na údržbu a v neposlední řadě i skutečnost, že nemůže dojít k zamrznutí systému.
Snížení spotřeb tepla proti teplovzdušnému vytápění s otopným mediem voda nebo pára se pohybuje v rozmezí 30 ÷ 70 %.